WEHOLITE

SINIRSIZ İMKANLAR SAĞLAYAN DENEYİM VE UZMANLIK 

Weholite teknolojisi 1983 yılında geliştirilmişti ve o günden bu yana küresel boru pazarına büyük bir katkı sağlamıştır. Tüm çözümler %100 ihtiyaca göre uyarlanabilir. 30 yılı aşkın deneyim ve mühendislik becerilerimiz ile dünyanın her tarafında özgün boru çözümleri sağlayabilmekteyiz.

Weholite 100 yıldan uzun ömre sahip, kendini kanıtlamış dayanıklı bir sistemdir. Tasarımcı ve yüklenicilerin yanı sıra son kullanıcı için de çok sayıda faydalar sağlamaktadır. Ne tür zorlu işiniz olursa olsun, daha kolay ve ekonomik olarak inşa edilebilecek bir boru hattı düşünmek zordur. 

Weholite Polietilen (PE) veya Polipropilen (PP) borular spiral sarımlı, profil cidarlı bir borudur ve bu da çok hafif olmasını sağlar. Ürün basınçsız veya düşük basınçlı; kanalizasyon, drenaj, yağmur suyu, yol altı menfezleri ve depolama tankı gibi uygulamalar için tasarlanmış olup DN/ID 3500 mm çapa kadar kullanılabilmektedir.

Sizlere en iyi emniyet faktörleri olan bir sistem garanti ediyoruz. Güvenebilirsiniz ki, Weholite en zorlu taşıma, montaj ve zemin koşullarına dayanacaktır.

%100 ÖZGÜN ÇÖZÜMLER 

Benzeriz teknolojisi sayesinde, Weholite her türlü kullanım amacı için dizayn edilebilir. ID 3500 mm çap ve 8 kN/m² halka rijitliği sınıfına kadar boru temin edilebilmektedir. Boru uzunluğu esas olarak lojistiğe bağlı olmakla birlikte genellikle maksimum boy 30 metre olmaktadır. Çözümler genellikle basınçsız uygulamalara yönelik olsa da 2 bara kadar düşük basınçlı sistemler de mümkündür. Boru ve panellerin birleşimi ile çok değişik ön yapımlı ihtiyaca özel ürünler mümkündür. Tanklar, vana/sayaç odaları, pompa istasyonları bazı uygulama örnekleridir. 

SAĞLAM, KİMYASALLARA VE KOROZYONA MÜKEMMEL DİRENÇ

Weholite HDPE boru korozyona uğramaz ve üzerinde biyolojik üreme olmaz, bu da atıksu ve acımasız kimyasal ortamlar için en uygun malzeme seçimi olmasını sağlar. Tuzlu su ve septik atıksularda bulunması olası kimyasallardan etkilenmez. Tüm HDPE borular gibi, Weholite taşıma kapasitesini uzun yıllar koruyan pürüzsüz bir iç yüzeye sahiptir. Düşük Manning pürüzlülük faktörü (0.01) yıllarca kullanıldıktan sonra dahi sabit kalır.

HIZLI VE MALİYET ETKİN MONTAJ, BENZERSİZ BALASTLAMA OLANAKLARI 

Sınırsız boru uzunluğu olasılığı ve ön yapımlı ürünler sayesinde şantiye sahasında çok hızlı ve etkin montaj imkanı sağlıyoruz. Uygun Weholite çözümünü seçerek montaj sürelerinin haftalarca kısalmasını sağlayan alıcılarımızın çok sayıda referansları bunu göstermektedir.  

Ayrıca Weholite balastlama için benzersiz olanaklar sunuyor. Geleneksel dolu cidarlı borular normal olarak yüzmeye karşı harici ağırlıklar ile balastlanır. Bu Weholite için de mümkündür. Fakat, profil boşluğu beton ile doldurularak borunun cidar yapısından faydalanılması tavsiye edilir. Bu metod harici balastlamaya kıyasla daha dar bir kanal gerektirdiğinden su altında kanal açma maliyetlerini düşürecektir.

EN İYİ EMNİYET FAKTÖRLERİ 

Her Weholite boru istenen şartları sağladığından emin olmak için test edilir. Bu sayede en iyi emniyet faktörlerine sahip bir sistem garanti edilir. Boruların esnek olması montaj sırasında da iyi emniyet faktörleri sağlar. Borular birbirine kaynaklanarak %100 su sızdırmazlığı sağlanır. Güvenebilirsiniz ki, Weholite en zorlu taşıma, montaj, zemin ve kullanım koşullarına dayanacaktır.

DÜŞÜK KARBON AYAK İZİ

Sürdürülebilirlik Weholite geliştirme işi içinde her zaman büyük bir odak noktası olmuştur. Modern teknoloji her değişik amaç için optimize edilmiş çözüm sunar. Buna ek olarak, kullanılan malzeme %100 geri dönüştürülebilir.

Hafif ürünlerin taşınması çevre üzerinde daha küçük etki yaratır. Ayrıca uzun boru boylarının etkin montajı da karbon ayak izini önemli ölçüde azaltır. 2009 yılında İsveç’in güneyinde monte edilen bir yağmur suyu uygulamasında beton boru yerine Weholite kullanarak, müşterilerimizden biri (Skanska) karbon dioksit miktarını 10 ton azalttığını hesaplamıştır.

TASARIMCIYA SAĞLADIĞI FAYDALAR 

  • Amaca uygun %100 ihtiyaca uyarlanabilir,

  • Emniyetli ve güvenilir çözüm,

  • Geniş ürün gamı.

YÜKLENİCİYE SAĞLADIĞI FAYDALAR 

  • Taşınması kolay, uzun boru boylarında dahi

  • Hızlı ve etkin montaj

SON KULLANICIYA SAĞLADIĞI FAYDALAR 

  • Dayanıklı ve uzun ömürlü çözüm,

  • Bakımı kolay,

  • Düşük karbon ayak izi.